– Sytuacja jest niezwykle idiotyczna. Oni by chcieli, żeby o tym nie mówić. Przytoczę przypadek pana Adriana, który wybrał się ze swoimi pieniędzmi, by wpłacić je na swoje konto w Santander Banku we wpłatomacie. Zobaczył komunikat, że musi odpowiedzieć na pytanie: skąd ma te pieniądze. Problem jest taki, że jeśli nie odpowie na to pytanie, to tych pieniędzy nie wpłaci. Żyjemy w czasach popapranych, po prostu popapranych, robionych przez popaprańców, a my przez to cierpimy.
Suwerenny: Analiza projektu ustawy o ochronie ludności!
Oni chcą wiedzieć, skąd mam pieniądze!
– Jak to możliwe, że ktoś pyta mnie, obywatela, skąd mam pieniądze, które chcę wpłacić na moje konto. Bo to jest moje konto. Brawo panie Adrianie za odwagę, że napisał pan tak: – Hej Santander Bank PL! Nie mogę tutaj znaleźć opcji „Ch** was to obchodzi” – co robię źle, gdzie ją znajdę? – Tam na tych komunikatach we wpłatomacie jest opcja: „Wybierz źródło pochodzenia gotówki. Zgadzam się na kontakt ze strony banku w celu dodatkowej weryfikacji”. (…) Musimy wyspowiadać się, skąd mamy kasę.
Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu
I jesteśmy faktycznie na stronach rządowych. Jest Dziennik Ustaw 2018 pozycja 723. Ustawa z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
Suwerenny: To nie może być prawdą co tam się wyprawia!
Art. 34. 1. Środki bezpieczeństwa finansowego obejmują: 1) identyfikację klienta oraz weryfikację jego tożsamości; 2) identyfikację beneficjenta rzeczywistego oraz podejmowanie uzasadnionych czynności w celu: a) weryfikacji jego tożsamości, b) ustalenia struktury własności i kontroli – w przypadku klienta będącego osobą prawną, jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej lub trustem; 3) ocenę stosunków gospodarczych i, stosownie do sytuacji, uzyskanie informacji na temat ich celu i zamierzonego charakteru; 4) bieżące monitorowanie stosunków gospodarczych klienta, w tym: a) analizę transakcji przeprowadzanych w ramach stosunków gospodarczych w celu zapewnienia, że transakcje te są zgodne z wiedzą instytucji obowiązanej o kliencie, rodzaju i zakresie prowadzonej przez niego działalności oraz zgodne z ryzykiem prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu związanym z tym klientem, b) badanie źródła pochodzenia wartości majątkowych będących w dyspozycji klienta – w przypadkach uzasadnionych okolicznościami, c) zapewnienie, że posiadane dokumenty, dane lub informacje dotyczące stosunków gospodarczych są na bieżąco aktualizowane.
2. Instytucje obowiązane, stosując środki bezpieczeństwa finansowego, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, identyfikują osobę upoważnioną do działania ©Kancelaria Sejmu s. 33/125 2022-11-24 w imieniu klienta oraz weryfikują jej tożsamość i umocowanie do działania w imieniu klienta. 3. Instytucje obowiązane dokumentują zastosowane środki bezpieczeństwa finansowego oraz wyniki bieżącej analizy przeprowadzanych transakcji. Na żądanie organów, o których mowa w art. 130, instytucje obowiązane wykazują, że przy uwzględnieniu poziomu rozpoznanego ryzyka prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu związanego z danymi stosunkami gospodarczymi lub transakcją okazjonalną zastosowały odpowiednie środki bezpieczeństwa finansowego. 4. Instytucje obowiązane na potrzeby stosowania środków bezpieczeństwa finansowego mogą przetwarzać informacje zawarte w dokumentach tożsamości klienta i osoby upoważnionej do działania w jego imieniu oraz sporządzać ich kopie. 5. Przed nawiązaniem stosunków gospodarczych lub przeprowadzeniem transakcji okazjonalnej instytucje obowiązane informują klienta o przetwarzaniu jego danych osobowych, w szczególności o obowiązkach instytucji obowiązanej wynikających z ustawy w zakresie przetwarzania tych danych. 6. (uchylony)
W jakim kraju przyszło nam żyć?
Źródło: Suwerenny PL (YouTube)