Jedną z kluczowych ról, jakie pełni papież, jest powoływanie i odwoływanie znaczących funkcjonariuszy. Ta prerogatywa umożliwia mu kształtowanie globalnych wydarzeń. W działaniach papieża Franciszka można dostrzec pewną konsekwencję.
Nasuwa się pytanie, czy podlega on wpływom globalnej agendy ONZ?
W tradycji Kościoła katolickiego przyjęło się, że biskupi składają rezygnację z pełnionej funkcji w dniu swoich 75. urodzin, co jest związane z kwestiami wiekowymi. Zwykle pozostają oni na swoim stanowisku przez okres dwóch do trzech lat jako wyraz uznania, zanim papież zaakceptuje ich rezygnację. Mimo to, 11 listopada 2023 roku, ceniony biskup Joseph Strickland został odwołany, mając jedynie 65 lat. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych diecezji w Stanach Zjednoczonych, jego diecezja Tyler w Teksasie nie zmaga się z długami i charakteryzuje się relatywnie dużą liczbą młodych kapłanów. Zatem, dlaczego zdecydował się na przejście na emeryturę dziesięć lat przed osiągnięciem założonego limitu wieku?
Polecamy: Papież Franciszek HERETYKIEM?! „Błogosławieństwo par homoseksualnych sprzeczne z nauką Kościoła!”
Papież Franciszek i Agenda ONZ!
Nadrzędną funkcją papieża jest desygnowanie lub usuwanie z urzędów kluczowych urzędników, co umożliwia mu wpływanie na bieg wydarzeń na arenie międzynarodowej. W postępowaniu papieża Franciszka można zauważyć pewną spójność, która odsłania jego rzeczywiste podejście do tematów omawianych w agendzie ONZ. Obserwacja ta nie ogranicza się wyłącznie do jego decyzji personalnych, ale również uwidacznia się w jego późniejszych wypowiedziach.
Aborcja i…
W kontekście aborcji stwierdził, że nie jest to temat do niekończących się dyskusji (2013). W odniesieniu do homoseksualizmu zapytał retorycznie, kim jest, by oceniać (2013). Odnośnie zmian klimatycznych spowodowanych działalnością człowieka wyraził nadzieję na wiążące zmiany w transformacji energetycznej, możliwe do monitorowania (2023). W kwestii migracji podkreślił, że rozwiązania mogą pochodzić jedynie z współpracy międzynarodowej i globalnego ustawodawstwa dotyczącego migracji (2020). Reagując na pandemię, zaznaczył, że pomaganie w szczepieniach jest aktem miłości (2021).
Papież Franciszek konsekwentnie promuje zwolenników tej agendy, jednocześnie marginalizując jej krytyków, w tym Stricklanda, który otwarcie sprzeciwia się aborcji i akceptacji społeczności homoseksualnych. Poniższy przegląd decyzji personalnych papieża ilustruje, jak aktywnie angażuje się on w promowanie globalnej agendy ONZ.
Polecamy: „Bufet Frankensteina à la Agenda 2030” – Co należy wiedzieć o środkach zastępujących mięso!
Źródło: kla.tv