Film ukazuje kulisy Soboru Watykańskiego, prac powiązanych z tym Soborem agend, które odnoszą się do wprowadzenia zdecydowanych i bezprecedensowych zmian w Liturgii Kościoła Katolickiego. Efekty tychże zmian, z perspektywy kilku dekad są znamienne: zanik pobożności, osłabienie, a nawet utrata wiary, odchodzenie wiernych z Kościoła oraz aberracje w zachowaniach duchownych w czasie odprawiania Mszy Novus Ordo.
Sobór Watykański II – Co zawiodło?
– Co tak bardzo zawiodło po Soborze Watykańskim II? – Mamy wydarzenia, które nazywane są soborami. To wtedy ludzie w tych dziwnych nakryciach głowy zbierają się razem i podejmują decyzje dotyczące wiary i sposobu jej praktykowania. Sobór Watykański II przyniósł znaczące zmiany. Niektórzy mogliby powiedzieć, że to był poważny wyłom. – To była zmiana mająca na celu dostosowanie Kościoła do współczesnego świata. Ludzie często określają Sobór Watykański II jako „Ten Sobór”. To jest bardzo dziwne, ponieważ były też inne sobory. Musiał być wcześniej Sobór Watykański I, ponieważ Sobór Watykański II nie miałby oznaczenia liczbą II. Było też wiele innych soborów. Więc dlaczego właśnie „Ten Sobór”?! Trzeba tu rozróżnić między tym, czego naprawdę nauczał i do czego zachęcał Sobór Watykański II, a tym, co się wydarzyło.
Kościół otwarty na wiernych i laicyzacja!
– Sobór Watykański II otworzył drzwi i okna Kościoła. Celem tego nie było wpuszczenie świata do środka, aby laicyzować Kościół, lecz wypuszczenie Kościoła na zewnątrz, aby chrystianizować świat. – Wśród wiernych regularnie uczęszczających na Mszę Świętą raz w tygodniu lub częściej, tylko 63 procent wierzy, że konsekrowane hostie i wino stają się Ciałem i Krwią Jezusa. – Jeśli msza, którą odprawia się przez ostatnie 50, 60 lat, zbiega się w czasie z ogromną utratą wiary w Kościele, to przychodzi chwila, w której musimy zapytać: Czy to tylko przypadek?
Marek Jurek: NADSZEDŁ już CZAS OCZYSZCZENIA? Katolik po Traditionis Custode!
Na czym tak bardzo zależy protestantom?
– Realne pytania brzmią: Czego Sobór Watykański II wymagał od liturgii? Co miał na względzie? – Arcybiskup Bugnini był głównym architektem Nowej Mszy. Myślę, że to po prostu wymknęło się spod kontroli. – Drogą do zjednoczenia z naszymi braćmi odłączonymi, protestantami, jest usunięcie z liturgii każdej przeszkody, każdej modlitwy, która mogłaby choćby w najmniejszym stopniu stanowić barierę lub utrudnienie.
Źródło: HUSSAR-2020 (BitChute.com)