Nawet dziś Japończycy są obwiniani za atak na USA, a tym samym za ogromną ekspansję krwawej II wojny światowej. Roosevelt był w stanie sprawić, że Amerykanie uwierzyli, że wojna z Japonią była całkowicie niesprowokowana. Ale machinacje, które faktycznie działy się w tle, zostały ujawnione przez współczesnego świadka Jeanette Rankin przed Kongresem USA zaledwie rok po rozpoczęciu wojny. Zapoznaj się z podsumowaniem tych wybuchowych faktów historycznych tutaj.
Stany Zjednoczone wchodzą do II wojny światowej
Drodzy widzowie, nigdy nie możemy znudzić się wspominaniem 7 grudnia 1941 roku, daty, w której wejście USA do II wojny światowej zostało uzasadnione atakiem Japonii na Pearl Harbor. Dlaczego nie? Wywołanie tej wojny pokazuje powtarzający się schemat terroru rządów USA i Wielkiej Brytanii oparty na kłamstwach.
Polecamy: Totalna cenzura – co wtedy?
Japonia uwikłana w wojnę z USA! Czy taki był plan?
To, w jaki sposób Japonia została uwikłana w krwawą wojnę z USA zgodnie z planem, zostało szczegółowo wyjaśnione w poniższym przemówieniu współczesnego świadka Jeanette Rankin, które nasz północnoamerykański korespondent przedstawia przed Rankin Hall. W przeddzień rocznicy ataku na Pearl Harbor relacjonujemy z zaśnieżonego kampusu Uniwersytetu Montany w Missouli w USA. Istnieje związek między naszym dzisiejszym otoczeniem a wydarzeniami w Pearl Harbor 82 lata temu. Budynek za mną to Rankin Hall, nazwany na cześć Jeannette Rankin, politykierin z Montany, która przeszła do historii w 1916 roku jako pierwsza kobieta wybrana do Kongresu USA. Była również jedyną osobą w Kongresie, która głosowała przeciwko zaangażowaniu w obie wojny światowe.
W 1916 r. pani Rankin prowadziła kampanię na rzecz kwestii społecznych, praw wyborczych kobiet i neutralności USA w I wojnie światowej. Wkrótce po zwycięstwie stanęła przed doniosłą decyzją. W kwietniu 1917 r. prezydent Woodrow Wilson, który również prowadził kampanię na rzecz neutralności USA, zwrócił się do Kongresu z hasłem swojej kampanii „Trzymał nas z dala od wojny” i poprosił o zgodę na przystąpienie do wojny. Wilson już wcześniej poważnie naruszył neutralność, dostarczając broń i pieniądze aliantom walczącym z Niemcami od 1914 roku.
Kongres, Wilson i wojna
W swoim słynnym przemówieniu wojennym przed połączoną sesją Kongresu, prezydent chwalił rząd USA jako „jednego z największych obrońców praw ludzkości” i ogłosił, że „świat musi być bezpieczny dla demokracji”. Kongres wydał Wilsonowi zgodę na wojnę, ale sześciu członków Senatu i 50 Izby Reprezentantów, w tym Jeanette Rankin, głosowało przeciwko rezolucji. Powiedziała ona swoim kolegom: „Chcę stać po stronie mojego kraju, ale nie mogę głosować za wojną”. Jej głosowanie okazało się bardzo niepopularne.
Gazeta Helena Independent nazwała ją „sztyletem w rękach niemieckich propagandystów, głupcem kajzera, członkiem armii Hunów w Stanach Zjednoczonych i płaczącą uczennicą”. Straciła poparcie wyborców z Montany, a w rezultacie miejsce w Kongresie. Dwadzieścia trzy lata później widmo wybuchu kolejnej wojny światowej zaprzątało głowy Amerykanów, którzy ponownie opowiedzieli się za neutralnością.
Polecamy: Konflikt izraelski – planowany od dawna?
Źródło: kla.tv