Wybory w Szwecji oraz we Włoszech wygrywa tak zwana centro-prawica. Centro-prawica wygrywa również w Bułgarii, na Łotwie, itd. Idzie nowe w Unii Europejskiej? Czy to widoczny i trwały trend Europejczyków? Jak na te zmiany w rządach zareaguje Unia Europejska? O tym wszystkim będzie dzisiaj w programie Ordo Iuris.
Kacper Kita: Unia może szantażować Meloni! To koniec dyktatu Brukseli!
„Jaką władzę nad krajami członkowskimi ma Unia Europejska?”
Gościem redaktora Tomasza Kolanka jest pani Anna Kubacka, która jest analitykiem e Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris. Redaktor zadaje pierwsze pytanie: – „Jaką władzę nad krajami członkowskimi ma Unia Europejska? Czy ma jakąkolwiek władzę? Patrząc na ostatnie wypowiedzi przede wszystkim przewodniczącej Komisji Europejskiej, pani Ursuli von der Leyen, można odnieść wrażenie, że Unia Europejska rości sobie prawa do tego, kto ma rządzić w danym kraju, a kto nie. Czy Unia Europejska może tak robić?”.
Anna Kubacka: „Unia Europejska ma dokładnie taką władzę, jaką państwa członkowskie godziły się jej przekazać”
Anna Kubacka odpowiada: – „Unia Europejska ma dokładnie taką władzę, jaką państwa członkowskie godziły się jej przekazać. Unia jest związana tym, co jest w traktatach. Nie może absolutnie wykraczać ponad to, co zostało wprost przekazane. Mamy taką podstawową zasadę, iż Unia nie wykracza poza przyznane jej kompetencje.”. Jednak, jak słusznie zauważa pani Anna Kubacka, w praktyce wygląda to często zupełnie inaczej.
“Faszyści” zdobyli władzę! Dariusz Matecki: Mamy na opozycji imbecyli!
Wybory we Włoszech wygrywa Giorgia Meloni, co nie podoba się Niemcom!
Czy zatem Unia Europejska, a właściwie Unia Europejska pod dyktatem Niemiec, jako największego gospodarki w tejże Unii, to coś, czego chcą inne kraje? Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów w wymienionych wcześniej krajach. Obywatele różnych państw, które należą do Unii zagłosowali za ugrupowaniami centro-prawicowymi. Można to wprost odczytywać jako sprzeciw wielu osób wobec pomysłów, poglądów, rządów partii lewicowych.
Anna Kubacka komentuje również wybory we Włoszech: – „Giorgia Meloni nie jest wcale taką straszną ultrakonserwatystą, jak nam się to przedstawia. Ona rzeczywiście wygrała hasłami obrony chrześcijańskich wartości, tożsamości narodowej, Unii Europejskiej stworzonej z narodów. Pani Meloni nie jest antyunijna. Ona chce Unii narodów, a nie Federacji. Ona sprzeciwia się przywilejom dla osób określających się jako LGBT, ale też zaznaczała wprost w czasie kampanii, że nie ma zamiaru znosić związków partnerskich”.
Źródło: PCh24TV – Polonia Christiana (YouTube)