– „Żyjemy w epoce gigantycznej bezmyślności. Jest to kwestia, którą ja się zająłem w książce ‘Zabójcy Zachodu’, rozważając filozofię i wpływ tej filozofii na kulturę współczesną, i pojęcia mitu, który do kultury europejskiej przywrócił pod koniec XIX wieku Friedrich Nietzsche” – odwołuje się do historii profesor Adam Wielomski. Na czym polega ta bezmyślność, jak powinniśmy interpretować współczesność, o tym dalej mówi prof. Wielomski: – „My w Polsce dziwnie rozumiemy, że mit jest jakąś opowieścią bajeczną z dawnej epoki. Jest to bardzo specyficzne rozumienie tego pojęcia, gdyż mit kojarzy nam się z czymś, co jest niedokładną opowieścią o czasach, które naprawdę istniały”.
Prof. Adam Wielomski: Harari zabije człowieczeństwo? Odrodzenie ideologii III Rzeszy w postaci NWO?
Czym jest mit, wyjaśnia prof. Wielomski
– „W języku niemieckim pojęcie mit rozumie się nieco inaczej, mianowicie jest to pewna opowieść, w którą ludzie wierzą, będąc przekonani, że jest prawdziwa, a która jest tylko prawdą danego społeczeństwa, danego narodu, w danej epoce i za sąsiednią rzeką ludzie, którzy słyszą takie opowieści, pukają się w czoło” – wyjaśnia znaczenie słowa mit prof. Wielomski.
Morawiecki, Harari i algorytmy, które zabiorą nam wolność
– „Weźmy przykład Mateusza Morawieckiego, bo on sobie fotki robił z Hararim (czy to powinno nas dziwić? – wtrąca autor) i co Harari by mu polecił. Niedługo będą firmy pijarowskie, które przygotują zindywidualizowany program wyborczy dla każdego wyborcy” – dodaje profesor. Ale co to w ogóle oznacza? Otóż – „Premier Mateusz Morawiecki nagra 150 wersji programu rządu i swojej partii. W zależności od tego, co czip (o zgrozo! To dzieje się na naszych oczach – wtrąca autor) stwierdzi, co lajkujemy w internecie, co czytamy w internecie, jakie mamy ciśnienie, czytając dane informacje w internecie, odpowiedni algorytm opisze całe nasze poglądy, sposób patrzenia na świat, nasze idee, preferencje, czego oczekujemy od rządu, itd.” – ostrzega prof. Wielomski.
Oni chcą o nas wiedzieć wszystko, oni chcą nas rozpracować
Harari mówi, że jeśli chodzi o działanie i zastosowanie algorytmów, które będą nas rozpracowywać, to nie będzie konkurencji, gdyż to będą tak drogie badania. Wydaje się, że będą same korzyści, gdyż dzięki temu będziemy mogli mierzyć sobie ciśnienie, płacić czipem w głowie, więc będą same korzyści i sami będziemy chcieli sobie go wszczepić. Jednak to tylko pozory! Prof. Adam Wielomski przytacza (niebezpieczne!!!) poglądy Yuvala Noah Harariego i to, do czego on dąży.
Źródło: na argumenty (YouTube)